menusearch
noreeghtesad.ir

شهردار مشکین دشت خبر داد:

جستجو
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ جمعه
(1)
(0)
شهردار مشکین دشت خبر داد:
شهردار مشکین دشت خبر داد:

شهردار مشکین دشت خبر داد:
 مهمترین پروژه دردست اقدام مشکین دشت به نام سرادرشهید سپهبد قاسم سلیمانی مزین شد.

کیان پرویزی....همزمان با انتشار اخبار ترور و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی موجی از اعلام انزجار و تنفر نسبت به عاملان این حادثه شکل گرفت، تا جایی که احاد هموطنان در همان ساعات اولیه انتشار خبر شهادت با ارسال بیانیه، پیام تسلیت این اقدام خبیسانه آمریکا را محکوم کردند، این موضوع بیانگر محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی در جامعه را نشان می داد و حتی شهادت این مرد بزرگ در مجامع بین المللی حساسیت های خاصی را ایجاد نمود تا جایی که در بازار نفت هم شاهد افزایش قیمت بودیم اما آنچه که در اینجا به آن خواهیم پرداخت حساسیت های خاص در مدیریت شهری مشکین دشت است که به پاس رشادت‌ ها و یک عمر مجاهدت فی سبیل الله سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرمین در مقابل مزدوران و داعشیان و حفاظت از مرز‌های وطن با پیشنهاد سید جعفر موسوی شهردار مشکین دشت، مهمترین پروژه ی در حال اجرای این شهر به نام این شهید والامقام مزین خواهد شد.
این اقدام، پسندیده مدیریت شهری مشکین دشت به منظور زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای والامقام و تکریم و تجلیل از رشادت‌ های سراسر پرافتخار این سردار انجام می گیرد. البته ناگفته نماند سردار شهید سلیمانی خدمات ارزنده و بزرگی برای محور مقاومت در جهان اسلام و ایران انجام داده و نامگذاری برخی اماکن در کشور به نام ایشان اقدامیست که میتواند به پاس خدمات ارزنده ایشان و زنده نگه داشتن رشادت های این سردار برای نسل های آینده صورت پذیرد .
مجموعه مدیریت شهری مشکین دشت هم با این هدف اقدام مناسبی در این رابطه داشته، آنهم نامگذاری مهمترین پروژه ی در دست احداث این شهر، بعنوان اولین شاهراه اصلی مشکین دشت طی سالهای اخیر خواهد بود که از این پس به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مزین می شودهر آنچه که در ادامه می خوانید ماحصل گفتگوی خبرنگارنور اقتصاد با مدیران شهری مشکین دشت است .

 


شهردار مشکین با اشاره به ترور و شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و محکوم کردن این اقدام وحشیانه گفت: اینجانب به سهم خود شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را خدمت مقام معظم رهبری، همرزمان و مردم عزیز ایران، بویژه شهروندان شهر مشکین دشت تبریک و تسلیت عرض می کنم و امیدوارم به زودی قاتلان سردار بزرگ به سزای اعمال خود برسند.
موسوی افزود؛ سردار سلیمانی نماد محور مقاومت و حامی مردم ستمدیده و مظلوم جهان بود و همیشه نام و خاطر این شهید بزرگوار در تاریخ ابدی خواهد بود و از طرفی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشنهاد نامگذاری مهمترین پروژه در دست اجرای این شهر را به نام این شهید  والامقام به صحن شورای اسلامی شهر ارسال کردم و با موافقت هفت عضو شورای اسلامی شهر به شورای نامگذاری ارجاع شد و نهایتا این پیشنهاد تصویب شد.
سید جعفر موسوی اظهار داشت؛ پروژه کمربندی و کنار گذر مشکین دشت که ان شاءالله  در ایام دهه فجر در بهمن ماه سال جاری فاز اول آن به بهره برداری میرسد، را به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را مزین خواهد شد.
شهردار مشکین دشت در پاسخ سئوال خبرنگار تماشاگران امروز در خصوص طرح کلی این پروژه گفت: این کنارگذر بخشی از کمربند اتصال روستای فرخ آباد- زیبادشت به اتوبان کرج - تهران است که با برنامه ریزی و پیش بینی های صورت گرفته در سه فاز احداث و افتتاح خواهد شد.
موسوی ادامه داد: با احداث و بهره برداری از این کمربندی و کنارگذر دسترسی جنوب استان البرز به مرکز استان با صرف کمترین زمان صورت خواهد گرفت و همچنین در این مسیر کمربندی روستای فرخ‌آباد- زیبادشت به شهر مشکین دشت در فاز دوم و شهر مشکین دشت به شهرک های بعثت و مهندسی زراعی به مشکین دشت در فاز اول و این شهرکها به اتوبان کرج تهران در فاز سوم متصل خواهد شد که در این مسیر دو یا سه تقاطع غیرهمسطع نیز وجود دارد و می توان از آن بعنوان شاهراه موصلاتی مشکین دشت به شهرهای فردیس، محمد شهر و کرج نام برد.


این مسئول شهری با بیان اینکه بنده و همکارانم در شهرداری و دوستانمان در شورای اسلامی تلاش می کنیم تا با کمترین برداشت از منابع داخلی این پروژه را اجرا کنیم افزود‌: ضمن تشکر از مجموعه فرمانداری فردیس که بخش عمده ای از اعتبار این پروژه (بیش از ۳۰ میلیارد ریال) اختصاص داده شده است که شامل بخش آسفالت ریزی، روشنایی و گاردریل این پروژه می باشد که تا اکنون بخش آسفالت ریزی با اعتبار تخصیص داده شده توسط فرمانداری به اتمام رسیده است.
وی در ادامه تصریح کرد؛ مهمترین بخش احداث این کمربندی زیرسازی، آماده سازی و بسترسازی برای آسفالت ریزی بود که با همکاری سازندگان صاحب نام شهر مشکین دشت و بدون پرداخت هرگونه هزینه ای صورت گرفت است و در حال حاضر نیز عملیات زیرسازی فاز دوم این کنارگذر از ابتدای کانال انتقال آب در منطقه کریم آباد تا روستای فرخ‌آباد- زیبادشت آغاز شده است.
موسوی همچنین تملک اراضی مورد نظر برای احداث این پروژه را گامی مهم ارزیابی کرد و گفت: با هماهنگی و توافق بین شهرداری مشکین دشت با اداره جهاد کشاورزی در دو پروژه کمربندی و کنار گذر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و جهاد مجموعا ۳۳ هزار متر مربع آزادسازی انجام شده است که از مجموعه مدیریت اداره جهاد کشاورزی که با تعامل بسیار بالایی این مسیر را در اختیار شهرداری مشکین دشت قرار داده اند تا بتوانیم این دو کمربندی را احداث و گره بزرگی از ترافیک این منطقه باز کنیم تقدیر و تشکر میکنم.
سید جعفر موسوی با اشاره به منابع اعتباری برای احداث این پروژه افزود: به همت شهرداری و همکاری فرمانداری شهرستان فردیس و شورای اسلامی شهرمشکین دشت و با پیگیری های مستمر از اعتبارات ارزش افزوده روستای فاقد دهیاری که در حساب فرمانداری شهرستان راکت مانده بود و با دریافت مجوز از فرمانداری شهرستان فردیس و تایید شورای اسلامی شهر مشکین دشت برای این طرح ها اختصاص داده شد تا در آینده نزدیک شهروندان عزیز بتوانند مسافت بین روستای فرخ آباد-زیبادشت، مشکین دشت، شهر کرج و همچنین دسترسی به اتوبان کرج تهران و بلعکس را با کمترین ترافیک وزمان طی کنند.


 خسروزاده عنوان داشت:
 مهمترین پروژه شهر مشکین دشت را به نام و یاد این سرداردلها مزین خواهد شد

مهندس بهزاد خسرو زاده رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت با بیان اینکه خون شهیدان به برقراری امنیت کشور و منطقه و وحدت ملت‌ های مسلمان و مردم شریف ایران منجر خواهد شد گفت: سردار سلیمانی بدون تردید درخت مقاومت در منطقه و جهان را تنومندتر کرده و ان شاءالله در آینده شاهد خواهیم بود که ریشه ظلم و تروریست را در این کره خاکی خشکانده شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت گفت: بر خود لازم می دانم این ترور وحشیانه توسط عاملان ظلم و زور جهان که باعث شهادت سردار سلیمانی و همراهانش شد را به رهبر انقلاب، ملت بزرگ ایران بویژه شهروندان عزیز مشکین دشت و همچنین عاشقان این قهرمان مدافع حقوق مظلومان جهان را تبریک و تسلیت عرض کنم.
وی در ادمه افزود: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین زنده یاد داشتن شهیدان قهرمان کشور مهمترین پروژه شهر مشکین دشت را به نام و یاد این سردار بزرگوار مزین کنیم و امیدوارم که روند پروژه به برکت نام این شهید تسریع شود و هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
بهزاد خسرو زاده در خصوص این پروژه گفت: این پروژه در سه فاز در دست ساخت است که می تواند به روان سازی ترافیک این شهر کمک شایانی کند.
بهزاد خسرو زاده رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت در ادامه تصریح کرد: پروژه کمربندی اتصال بلوار شهید صیاد شیرازی به بلوار شهید کاظمی و پروژه کنارگذر خیابان شهید زارع به بلوار امام خمینی از طریق فهرست بها انجام شده و همینجا از همکاری و حمایت قاطع مجموعه فرمانداری شهرستان فردیس تقدیر و تشکر می کنم، زیرا مجموعه فرمانداری در جذب منابع عمرانی مربوط به ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری کمک شایانی به احداث این کمربندی کرده است و یکی از مهمترین دغدغه مدیریت شهری مشکین دشت تکمیل پروژه های عمرانی نیمه کاره است که امیدوارم با نگاه ویژه مسئولان استانی، شهرستانی و شهری این مهم نیز هرچه زودتر به سرانجام برسد.

حسینی تبار:
کمربندی مشکین دشت بنام این شهید بزرگوار نامگذاری خواهد شد.


دکتر سید احمد حسینی تبار نایب رئیس شورای اسلامی مشکین دشت ضمن تبریک و تسلیت خود در خصوص شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی به شهروندان مشکین دشت و همرزمان این قهرمان اسلام و ملی به خبرنگار نور اقتصاد گفت: یکی از خواسته ها و مطالبات شهروندان مشکین دشتی حل کردن گره کور ترافیکی مسیرهای مشکین دشت به شهرستان کرج و فردیس است که پروژه ی حاضر میتواند گره گشای این معضل ترافیکی بشود.
وی در خصوص این پروژه افزود: این پروژه بعنوان یک کنار گذر و کمربندی و در سه فاز پیش بینی شده است که هم اکنون آسفالت ریزی فاز اول به اتمام رسیده و مرحله نصب گاردریل و روشنایی در حال انتخاب پیمانکار می باشد و این امید را داریم که تا بهمن ماه سال جاری و همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری برسد.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر مشکین دشت به جزئیات این پروژه پرداخت و افزود: این کمربندی در فاز اول مشکین دشت را به شهرک بعثت و مهندسی زراعی متصل خواهد کرد که طول این فاز حدود دو کیلومتر است.
وی همچنین در ادامه افزود‌: فازهای دیگر این پروژه به صورت بلند مدت درنظر گرفته شده است که فاز دوم امتداد بلوار شهید صیاد شیرازی را از ابتدای کریم آباد به روستای فرخ آباد و زیبا دشت متصل خواهد کرد و فاز سوم این پروژه از بلوار شهید کاظمی شهرک بعثت و مهندسی زراعی عبور خواهد کرد و از بلوار مپنا به سمت بلوار کامیون داران، میدان استاندارد و در انتها به اتوبان کرج-تهران متصل خواهد شد.

دکتر حسینی تبار تصریح کرد:  با توجه اهمیت ویژه ی این پروژه، دو یا سه تقاطع غیر همسطح هم پیش بینی شده است که در آینده نزدیک شهروندان می توانند با صرف زمان کمتری مسیر اتوبان کرج و یا مسیرهای کرج، فردیس، محمد شهر طی کنند.
رئیس کمیسیون شورای شهر مشکین دشت در پایان گفت؛ با توجه به اهمیت این پروژه که طی چندین سال اخیر مورد مشابهی در شهر نداشته ایم و همچنین ساخت و اجرای آن مصادف با شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی شد و بنا بر پیشنهاد سید جعفر موسوی شهردار مشکین دشت و موافقت شورای اسلامی و شورای نامگذاری مقرر شد این کمربندی و کنار گذر بنام این شهید بزرگوار نامگذاری شود و امیدواریم به برکت نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آینده ای نزدیک و همزمان با جشن پیروزی انقلاب اسلامی فاز اول افتتاح شود.