menusearch
noreeghtesad.ir

بزرگداشت روز خبرنگار توسط شورا و شهرداری چهار باغ

جستجو
۱۳۹۸/۵/۱۹ شنبه
(0)
(0)
بزرگداشت روز خبرنگار توسط شورا و شهرداری چهار باغ
بزرگداشت روز خبرنگار توسط شورا و شهرداری چهار باغ

بزرگداشت روز خبرنگار توسط شورا و شهرداری چهار باغ در دفتر امام جمعه چهار باغ

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار به همت شورای اسلامی شهر، شهرداری و روابط عمومی شهرداری چهارباغ در دفتر امام جمعه محترم شهر چهار باغ البرز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نور اقتصاد از چهار باغ ، در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که به همت شواری اسلامی شهر و شهرداری چهار باغ و دفتر حجت الاسلام والمسلمين قادر محمدي امام جمعه شهر چهار باغ برگزار شد، از مقام شامخ خبرنگاران و به مناسبت روز خبرنگار تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

در این مراسم که به مناسبت و گرامیداشت یاد و خاطره شهید خبرنگار محمود صارمی و با حضور حجت الاسلام والمسلمين قادر محمدي امام جمعه شهر چهار باغ، حسین عطایی شهردار چهار باغ، مجید ملکی مدیر روابط عمومی شهرداری چهار باغ و جمعی از خبرنگاران، اعضای شورا و مدیران شهرداری چهار باغ و در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، امام جمعه چهار باغ طی سخنانی با اشاره به مصادف بودن چند مناسبت مذهبی در دهه اول ذی حجه با ایام روز خبرنگار از جمله شهادت امام باقر (ع) شهادت حضرت مسلم ابن عقیل ، روز عرفه، عید غدیر و عید قربان گفت: خبرنگاران باید با نقد منصفانه باعث پیشرفت و آبادانی شهرخود شوند و از انعکاس اخباری که حاوی تهمت و افترای بدون سند مدرک است خودداری کنند.

وی تصریح کرد:خبرنگاران باید ضمن انتشار اخبار واقعی در عین امانت داری، مرز نقد و تخریب را در نظر داشته باشند و بی طرفی را رعایت کنند.

حجت الاسلام محمدی افزود: خبرنگاری از سخت ترین کارهای دنیا محسوب می شود ولی در عین حال اخباری که اصحاب رسانه به نقد آن می پردازند نباید مغرضانه باشد بلکه باید نقد او منصفانه و برای پیشرفت و آبادانی باشد واز کسانی تعریف و تمجید کنند و آنها را عزیز کنند که واقعا خدمت بیشتری به مردم می کنند.

وی با اشاره اینکه وقتی من وارد این منطقه شدم و ساکن چهار باغ شدم، اصلا چیزی به عنوان شهر نبود فرمودند: آن روزها حتی یک وجب فضایی به نام بوستان و پارک در شهر چهار باغ و محلات مختلف آن وجود نداشت و آنقدر نا امن بود که بسیاری از مغازه ها در همان ساعات اولیه شب مغازه های خود را تعطیل می کردند.

امام جمعه شهر چهار باغ با تاکید بر اینکه در حال حاضر شهر چهار باغ فاقد یک درمانگاه شبانه روزی است افزود: خبرنگاران باید در این زمینه از مسئولین مطالبه گری کنند و مسئواین هم باید به صورت جهادی برای این شهر خدمت کنند تا انشالله شاهد ساخت و افتتاح یک درمانگاه مجهز شبانه روزی برای این شهر باشیم.

وی در ادامه به تشریح برخی مشمکلات شهر چهار باغ پرداخت و به عنوان نمونه به شهرک ابریشم که بیش از هشت هزار واحد مسکونی در این شهرک وجود دارد اشاره کرد و در این خصوص گفت: این شهرک مسکونی با این حجم از جمعیت اما فاقد هر گونه امکانات خدماتی، رفاهی و آموزشی است.

وی ضمن اظهار امیدواری از اینکه با وجود شهردار فعلی چهار باغ که از نیروهای جوان و فعال و پر انرژی مجموعه مدیریت شهری است امیدهای روشنی پیش روی مردم این شهر است یادآوری کرد: بنده گاها مشاهده می کنم که شهردار چهارباغ تا پاسی از شب را هم در شهر در حال پیگیری و رفع مشکلات و کاستی ها و بازدید از مناطق مختلف هستند و امید داریم که با حضور ایشان مشکلات و کاستی های این شهر محروم و فاقد امکانات رفع شود.

وی  با بیان اینکه امروزه و با وجود خبرنگاران و به خصوص با وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دیگر نمی توان خبر و خبر رسانی را نادیده گرفت خاطر نشان کرد: امروزه و با گسترش فضای مجازی و رسانه ها دیگر هیچ اتفاقی از دید مردم نمی تواند پنهان بماند و اصحاب رسانه باید کمک حال مدیران دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات آنان به شهروندان باشند و همچنین با تیزبینی می توانند مانع از فساد در عرصه های مختلف شوند .

گفتنی است در این مراسم دکتر حسین عطایی شهردار چهار باغ به پاس احترام به روز خبرنگار و همچنین خبرنگاران حاضر در این مراسم از ایراد سخنرانی خود داری نمود و وقت سخنرانی خود را به خبرنگاران حاضر در جلسه داد و خبرنگاران نیز نکاتی را در خصوص وضعیت شغل خبرنگاری، برخی کاستی ها و مشکلات موجود در شهر چهار باغ را یادآور شدند و در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح سپاس و هدایایی از خبرنگاران حاضر در این مراسم تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

کد خبر: 11523 مهدی امیری یزنی

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر