menusearch
noreeghtesad.ir

برگزاری مراسم چهارمین دوره مسابقات قرآنی محلات شهر کرج

جستجو
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ پنج شنبه
(0)
(0)
برگزاری مراسم چهارمین دوره مسابقات قرآنی محلات شهر کرج
برگزاری مراسم چهارمین دوره مسابقات قرآنی محلات شهر کرج

برگزاری مراسم چهارمین دوره مسابقات قرآنی محلات شهر کرج

حضور آثار مینی خطاشی ناصر پزشکی در بخش جنبی این مسابقات

به گزارش خبرنگار گروه استان های نور اقتصاد، این مسابقات به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره امور قرانی و مذهبی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در این خصوص گفت:  3  هزار و 18  نفر شرکت کننده در رده‌های سنی پنج تا هفت سال، هشت تا یازده سال، دوازده تا هجده سال، نوزده تا چهل سال و چهل و یک سال به بالا در 15 رشته و در بخش های حفظ، قرائت و تفسیر باهم رقابت کردند.

وحید قاسمی وند افزود:  شرکت کنندگان از ۵۰محله مختلف کرج در این مسابقات حضور داشتند.    

 

 وی با اشاره به اینکه  ۳۵۰نفر به بخش نهایی راه یافتند گفت: مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات قرآنی محلات  ۱۳دی ماه در مصلی کرج برگزار شد و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا گردید.

گفتنی است در این دوره از مسابقات یک نمایشگاه از آثار مینی خطاشی استاد ناصر پزشکی نیز در محل سالن شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

مینی خطاشی هنری نو و جدید است که در سطح جهان وکشور به تازگی رونق یافته، مبدع این هنر، مردی از دیار کرج بنام استاد ناصر پزشکی است . این هنرمند کرجی از تلفیق هنر های خطاطی ، نقاشی و مینیاتور ، هنر جدیدی به نام مینی خطاشی پدید آورده است.

خط اختراعی وی در جایگاه ادبی قرآن ورود کرده است و از آنجا که تلفیقی از مینیاتور، نقاشی و خطاطی است آن را مینی خطاشی نامیده است و این خط ترکیب شده با ریاضی و اشکال هندسی است و حاصل ۲۰سال تلاش و اجتهاد وی به عشق هنرهایی است که آموخته است .

ناصر پزشکی در تهران به سال ۱۳۴۳متولد شده است و از سنین نوجوانی علاقه زیادی به نقاشی و خطاطی داشته و جای خالی این هنر را در خطاطی احساس می کرده و برای معرفی و ثبت آن بیست سال تلاش کرده است تا به اجتهاد برسد اگرچه هنوز هم پویاست و می تواند رشد کند. دربهای توسعه این هنر نو بسته نیست و می تواند هر روز تکمیل تر شود .

گفتنی است استاد ناصر پزشکی ابداع کننده سبک مینی خطاشی در جهان، تاکنون در بسیاری از جشنواره های معتبر داخلی و خارجی شرکت نموده و عناوین وافتخارات بسیاری را در این جشنواره ها کسب کرده است و مسئولین امور فرهنگی بسیاری نیز با تماشای تابلوهای او که غالبا از آیه های قرآنی و نوشتارهای مذهبی بهره می برد را تحسین کرده اند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر