menusearch
noreeghtesad.ir

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس مطرح کرد:

جستجو
۱۳۹۸/۸/۱۲ یکشنبه
(2)
(1)
معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس مطرح کرد:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس مطرح کرد:

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس مطرح کرد:

لزوم بروز رسانی تعرفه جرایم تخلفات ساختمانی/ بررسی لایحه در کارگروه شورای اسلامی شهر فردیس

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس نقش جرائم تخلفات ساختمانی را بازدارنده اعلام کرد و گفت: لازم است نسبت به بروز رسانی تعرفه جرایم تخلفات ساختمانی اقدام کنیم.

حمید شهسواری با اشاره به برگزاری کارگروهی برای بررسی لایحه شهرداری در خصوص تعرفه های پیشنهادی تبصره ۱۱ قانون شهرداری ها، اظهار کرد: این لایحه در خصوص میزان تعرفه جرایم تخلفات ساختمانی است که در بررسی آن به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر فردیس پاسخ داده شد.

وی در ادامه افزود: برابر ماده صد قانون شهرداری ها، ‌شهرداری مجاز است با توجه به اوضاع قیمت بازار در حوزه مسکن و املاک و عوارضی که برای پروانه های ساختمانی هر ساله وضع می شود و با هدف بازدارندگی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز تعرفه های پیشنهادی خود را برابر تبصره ۱۱ ماده صد قانون شهرداری ها به شورای اسلامی شهر ارسال کند و شورای شهر نیز در صورت صلاحدید تصویب و پس از سیر مراحل قانونی و ابلاغ به شهرداری، نسبت به اجرای آن اقدام می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس با بیان اینکه تخلفات ساختمانی که در کمیسیون های ماده صد رسیدگی می شوند، اضافه کرد: تخلفاتی که پس از تصویب تعرفه های مشخص شده اتفاق بیفتد، برابر تعرفه های جدید جرائم مرتبط با تخلفات صادر می شود.

وی گفت: هدف قانون گذار از تعریف ماده صد قانون شهرداری ها جلوگیری از تخلفات و بازدارندگی است، باید تعرفه هایی معین شود که  نقش بازدارندگی را ایفا کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس تاکید کرد: نقش بازدارندگی کمیسیون ماده صد باید حفظ شود.

وی گفت: تعرفه جریمه تخلفات در کاربری های مختلف از جمله مسکونی، تجاری، اضافه بناها و غیره مشخص شده است.

شهسواری با اشاره به اینکه لایحه تعرفه جرایم ساخت و ساز های غیر مجاز ابتدای تیرماه جاری به شورای اسلامی شهر فردیس ارسال شده است، خاطرنشان کرد: با تشکیل کارگروه تخصصی و برگزاری این جلسات، امید داریم لایحه مورد توجه قرار گرفته و در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح شود.منبع  مدیریت شهری فردیس