menusearch
noreeghtesad.ir

از تنها واحد آتش نشانی زنان کرج چه می‌دانید؟

جستجو
۱۳۹۹/۷/۲۴ پنج شنبه
(0)
(0)
از تنها واحد آتش نشانی زنان کرج چه می‌دانید؟
از تنها واحد آتش نشانی زنان کرج چه می‌دانید؟

به گزارش نور اقتصاد رییس سازمان آتش نشانی شهرداری کرج با اشاره به فعالیت یک ایستگاه آتش نشانی ویژه بانوان در این کلانشهر اظهار داشت: در این ایستگاه ۱۶ آتش نشان زن در سه شیفت کاری ۲۴ ساعته فعالیت دارند.

عباس وحیدی ادامه داد: در هر شیف کاری، پنج آتش نشان به همراه یک مسئول در آماده باش کامل هستند تا در صورت بروز حادثه در کمترین زمان ممکن به محل اعزام شوند.

وی توضیح داد: این بانوان در ایستگاه آتش نشانی مجزا از مردان و با خودرو و تجهیزات اختصاصی به عملیات اعزام می شوند.

این مسئول با اشاره به نحوه اعزام آتش نشانان زن به عملیاتهای روزانه گفت: در عملیات های خاصی که صرفا نیاز به حضور بانوان آتش نشان باشد، این همکاران بدون حضور نیروهای مرد به محل اعزام می شوند.

وی توضیح داد: البته این بانوان در عملیات های مشترک با آتش نشانان مرد هم اعزام می شوند و هیچ ممنوعیتی در این خصوص وجود ندارد.

وحیدی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی برای فعالیت آتش نشانان زن گفت: زنان آتش نشان اغلب از توانایی لازم برای حضور در عملیات های مختلف برخوردار هستند به همین دلیل باید زمینه حضور پررنگ تر آنها در حوادث شهری را فراهم کرد.

وی ادامه داد: بدیهی است در برخی عملیاتها به ویژه حوادثی که بانوان گرفتار شده اند، حضور زنان آتش نشان در محل می تواند به سرعت خدمات رسانی به فرد آسیب دیده کمک کند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر