menusearch
noreeghtesad.ir

حجت الاالسلام والمسلمین دکتر علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس:

جستجو
۱۳۹۹/۱۰/۶ شنبه
(1)
(0)
حجت الاالسلام والمسلمین دکتر علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس:
حجت الاالسلام والمسلمین دکتر علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس:

حجت الاالسلام والمسلمین دکتر علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس:

انتزاع کامل؛ حق مسلم و حقوق مردم فردیس است

 

بر اساس دستورالعمل ابلاغی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و با توجه به بهبود شرایط و تثبیت وضعیت عمومی ،  برگزاری نماز جمعه سراسری شهرهای که در وضعیت زرد قرار دارند اعلام شد که در شهرستان فردیس نیز نماز عبادی سیاسی  جمعه به امامت حجت الاالسلام والمسلمین دکتر علی اکبر ایمانی برگزار شد.

به گزارش نور اقتصاد؛ دکتر ایمانی در خطبه اول با اشاره بمناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: حضرت فاطمه (س) بانوئی فداکار بودند که با شجاعت هر چه تمام در دفاع از حریم ولایت در مقابل دشمنان ولایت و امامت تا پای جان ایستاده و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکردند، پیروی و اطاعت از ولی خدا درس مهمی است که آن حضرت، به جهانیان دادند تا انسان راه سعادت و نجات را در پیش گیرد چرا که هر کس به ولایت فقیه اقتدا کند، بی تردید راه حق و حقیقت را برگزیده است.

امام جمعه شهرستان فردیس با اشاره حضور عاشورایی مردم درحماسه ۹دی  نماد بصیرت مرد و زن ایرانی را به نمایش گذاشت گفت: مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های دشمن را نمی خورند تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب ایستاده اند.

امام جمعه شهرستان فردیس در خطبه دوم ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح علیه السلام با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی بر 4 موضوع تاکید داشتند که هر چهار موضوع راه موفقیت نظام دانست و افزود «قوی شدنمان» موجب می گردد تعاملات منطقه و بین المللی مان نیز موفق تر عمل کنیم دشمن شناسی مقدمه ای بسیار اساسی برای عمل ما در صحنه های منطقه ای و بین المللی است.و در ادامه به تحکیم اتحاد ملی و تقویت آن برای جلوگیری از اختلاف افکنی های قومی، مذهبی، دینی و سیاسی پرداخت و در خصوص مدیریت تحریم ها اولویت، با روش درست، عاقلانه، ایرانی- اسلامی و عزتمندانه برای این موضوع خواستار شد و نتیجه با استفاده از راهبردهای چهارگانه به مثال  چهاراهی یاد کردند که ، موفقیت چشمگیر جمهوری اسلامی ایران را در صحنه های داخلی و بین المللی، در پی خواهد داشت.

دکتر ایمانی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی را یک حادثه تاریخی خواندندو اضهار داشتند: تشییع میلیونی شهید سلیمانی نشان بارزی از همدلی وهمسویی ملت مقتدر ایران با سردارشهید بود و علت آنکه شهید سلیمانی قهرمان ملت ایران شد و این تکریم  ابراز احساسات ملت از سردار دلها، نشان از دفاع از حریت واتحاد ملی بود.

حجت الاالسلام والمسلمین ایمانی در بخش بعدی سخنان خود به  انتزاع شهرستان فردیس پرداخت وافزود: هرچند انتزاع فردیس از کرج به لحاظ تقسیمات سیاسی انجام شده است، اما انتزاعی که مردم انتظار دارند هنوز اتفاق نیفتاده است وهمین موضوع نگرانی هایی را برای مردم به بار آورده است.

امام جمعه شهرستان فردیس با تاکید برای استیفای حق مسلم مردم فردیس، از استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست جلسه ای با حضور شهرداران کرج و فردیس، معاونت فنی استانداری، اعضای شورای اسلامی شهرهای کرج و فردیس و دیگر مسئولان  تشکیل با در نظر گرفتن  ضوابط  تکلیف انتزاع شهرستان فردیس را مشخص و شهرداران را  ملزم بر اجرای سیاستگذاری های تعیین شده نمایند.

                                                                                   

دکتر ایمانی در ادامه تصریح کرد هیچ گناهی بالاتر از ایجاد گره در مسیر زندگی مردم نیست، امروز این  موضوع انتزاع برای احقاق حقوق مردم فردیس ایجاد گره کرده و بایستی مسولان استانی و شهرداران هردو شهر نسبت به این موضوع کسب تکلیف کرده و دین خود را به مردم فردیس ادا کنند.

امام جمعه فردیس در ادامه افزود: اگر موضوع انتزاع کامل شهر فردیس  در اسرع وقت انجام نگیرد و با همین وضعیت پیش برویم، نه عمر این  شورا کفایت پیگری خواهد داد و نه  در دوره های  بعد به مساله انتزاع حل خواهد شد و در اینصورت حق مسلم و حقوق مردم فردیس استیفا نخواهد گردید.

ایمانی اماجمعه: در پایان از اقدامات دستگاههای نظارتی در برخورد با متخلفین شورا و شهرداری فردیس قدردانی و حمایت و خواستار ادامه این روند گردید

عکس از آرشیو