menusearch
noreeghtesad.ir

سرانه فضای سبز کرج در پایان دوره پنجم به ۱۷.۵ متر می رسد

جستجو
۱۳۹۹/۹/۶ پنج شنبه
(0)
(0)
سرانه فضای سبز کرج در پایان دوره پنجم به ۱۷.۵ متر می رسد
سرانه فضای سبز کرج در پایان دوره پنجم به ۱۷.۵ متر می رسد

به گزارش نور اقتصاد به نقل از  پایگاه خبری کرج امروز به نقل از شورای اسلامی شهر کرج، محمدحسین خلیلی اردکانی در پاسخ به این سئوال که آیا در پروژه های شهری به ارتقای فضای سبز توجه شده است، اظهار کرد: هر ساله در دوره پنجم شورای شهر کرج یک مترمربع به سرانه فضای سبز کرج اضافه شده است یعنی در سال ۹۷ که سرانه فضای سبز ۱۳.۵ درصد بود اکنون به ۱۶.۵ درصد رسیده است و تا پایان دوره به ۱۷.۵ متر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در دوره پنجم شورای شهر ۶۰۰ هکتار در کرج جنگل کاری انجام شد، افزود: فضای سبز یکی از مهمترین نمودهای عملکرد شهری به شمار می رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیز تاثیرگذار است.

عضو شورای شهر کرج تصریح کرد: امروزه احداث فضاهای سبز در سطح شهر بسیار حائز اهیمت است و نگهداری از پارک ها و فضاهای سبز احداث شده نیازمند فرهنگ سازی و تعامل شهروندان است.

خلیلی اردکانی بیان کرد: سازمان سیما و منظر با احداث پارک های محلی بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس سعی کرده سرانه فضای سبز را بالا ببرد.

وی یادآور شد: پارک شهید هاشمی در حسین آباد، پارک امید در ابتدای جاده چالوس، پارک همگام و کوهیار در خط چهار حصار، پارک رودکی در حصارک بالا، پارک مریم در شهرک بنفشه حسین آباد، پارک مادران شهید و مهر در کیانمهر و پارک بهارستان در شهرک بهارستان تنها بخشی از پارک هایی است که در دوره پنجم در مناطق کم برخوردار ایجاد شده اند.

به گفته رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج، نشاط اجتماعی آثار فراوانی بر زندگی شهروندان و بر کلیت جامعه دارد که توجه به آنها، منجر به توسعه اجتماعی خواهد داشت.