menusearch
noreeghtesad.ir

برگزاری مراسم عزاداری در بهشت سکینه (س) ممنوع شد/ اعمال محدودیت‌ها

جستجو
۱۳۹۹/۱۲/۴ دوشنبه
(0)
(0)
برگزاری مراسم عزاداری در بهشت سکینه (س) ممنوع شد/ اعمال محدودیت‌ها
 برگزاری مراسم عزاداری در بهشت سکینه (س) ممنوع شد/ اعمال محدودیت‌ها

به گزارش  نور اقتصاد به نقل از پایگاه خبری کرج امروز، حمیدرضا عسگری با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان البرز و کرج اظهار کرد: طبق مصوبه این ستاد و اعلام رئیس شورای تأمین شهرستان کرج، برگزاری هرگونه تجمع، همایش، عروسی، عزا و غیره ممنوع است و خاطیان به عنوان مجرم شناخته می شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه هم اکنون شاهد خیز موج چهارم کرونا هستیم، باید محدودیت های جدید اعمال شود تا بتوان از شیوع نوع جدید بیماری جلوگیری کرد.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج گفت: طبق مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا، هرگونه تجمع و برگزاری مراسم عزاداری در محل آرامستان بهشت سکینه (س) کرج ممنوع است و محدودیت های تردد اعمال خواهد شد

عسگری اعلام کرد: بنابراین خانواده های عزادار برای دفن اموات خود باید مدنظر داشته باشند که با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی حداکثر ۱۰ نفر در مراسم تشییع شرکت کنند.

وی از مردم خواست تا پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را به صورت حداکثری رعایت کنند در غیر این صورت عوامل نیروی انتظامی طبق قانون و مصوبه ستاد کرونا اقدام خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج گفت: بنرهای اطلاع رسانی در ورودی و خروجی مجموعه بهشت سکینه (س) نصب شده است تا شهروندان در جریان آخرین محدودیت ها قرار بگیرند.

گفتنی است؛ بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی باشد، جرم شناخته و مجازات برای آن تعیین شده که یک سال حبس ازجمله این موارد خواهد بود