menusearch
noreeghtesad.ir

تردد بین شهری در تهران و البرز مجاز است

جستجو
۱۴۰۰/۱/۱۷ سه شنبه
(0)
(0)
تردد بین شهری در تهران و البرز مجاز است
تردد بین شهری در تهران و البرز مجاز است

به گزارش  به نور اقتصاد به نقل پایگاه خیری کرج امروز ، سرهنگ غلامعلی شرق روز صبح امروز با اشاره به اینکه محدودیت تردد خودرویی در استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه البرز در وضعیت قرمز قرار دارد، هم خروج خودرو با پلاک بومی از استان و هم ورود خودرو با پلاک غیربومی به استان یک میلیون تومان جریمه دارد.

وی توضیح داد: محدودیت تردد خودروها از ساعت ۱۰ شب الی سه صبح نیز همچنان برقرار است و رانندگانی که به این مساله توجه نکنند جریمه می شوند.

این مسئول در پاسخ به اینکه آیا تردد خودرو از شهرستان های قرمز البرز به شهرستان های زرد و نارنجی استان ممنوع است، گفت: دستورالعملی در خصوص اعمال این محدودیت ابلاغ نشده است.

وی اضافه کرد: در اعمال محدودیت های خودرویی، تهران و البرز همچنان یکپارچه دیده شده اند و تردد خودروهایی که پلاک تهران دارند در البرز و خودروهایی که پلاک البرز دارند در تهران بلامانع است.

سرهنگ شرق در ادامه با اشاره به وضعیت قرمز البرز تاکید کرد: هر چند در گذشته تاکید می شد مردم برای تردد در شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند ولی با توجه به اینکه کرونا در فضاهای سربسته و تجمعات انتشار بیشتری دارد، از مردم درخواست می شود که در مرحله اول جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند و در صورت لزوم هم کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز با اشاره به اینکه مرکز تعویض پلاک خودروی قزلحضار از امروز تعطیل است افزود: حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد خودروهای البرز با پلاک غیر بومی است به همین دلیل از صاحبان این خودروها دکه در البرز سکونت دارند درخواست می شود بعد از بهتر شدن شرایط و بازگشایی مرکز تعویض پلاک، نسبت به تعویض پلاک خودروی خود که کمتر از یک ساعت زمان می برد اقدام کنند.