menusearch
noreeghtesad.ir

۳۰ درصد درختان شهر کرج نیاز به هرس دارند

جستجو
۱۳۹۹/۱۱/۲۷ دوشنبه
(0)
(0)
۳۰ درصد درختان شهر کرج نیاز به هرس دارند
۳۰ درصد درختان شهر کرج نیاز به هرس دارند

به گزارش نور اقتصاد پیمان بضاعتی پور  با اشاره به اجرای عملیات هرس درختان سطح شهر، اظهار کرد: درمجموع بیش از یک میلیون و ۲۸۰ هزار اصله درخت در سطح شهر کرج وجود دارد که برنامه هرس آن ها از سه سال گذشته تاکنون در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ حدود ۵۰ هزار اصله، سال ۹۸ بیش از ۸۰ هزار اصله درخت و امسال نیز برنامه هرس ۱۲۶ هزار درخت را در دستور کار قرار داده ایم که در حال انجام است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج بابیان اینکه هرس درختان باعث شادابی و نشاط فضای سبز شهری در فصل بهار می شود، توضیح داد: با توجه به اینکه حدود ۳۰ درصد از درختان سطح شهر نیاز به هرس دارند، از شهروندان درخواست می شود صبور باشند چون ممکن است جمع آوری شاخ و برگ هرس شده درختان چند روزی زمان ببرد.

بضاعتی پور در ادامه با اشاره به اینکه اجرای پروژه ایجاد زیرگذر شمال به جنوب در میدان جمهوری متوقف شده، تأکید کرد: بناشده در این محدوده چهارراه ایجاد شود.

وی در پاسخ به اینکه برای اجرای زیرگذر بلوار ماهان قرار است چند درخت جابه جا شود، گفت: در مرحله اول قرار بود ۱۷۰ اصله درخت برای اجرای این پروژه به نهالستان بزرگ کرج انتقال داده شود ولی بعد از اصلاح هندسی پروژه، درنهایت بنا شد ۹۰ اصله درخت که ۵۰ مورد از آن ها چنار و ۴۰ اصله هم زیتون تلخ هستند جابه جا شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج افزود: پروژه زیرگذر بلوار ماهان دارای مصوبه شورای شهر است و مشکلی در اجرای آن وجود ندارد.

بضاعتی پور گفت: به هرحال وقتی در مسیر اجرای پروژه ای که منجر به توسعه شهر می شود، درختانی وجود داشته باشند گاه چاره ای جز جابجایی آن ها وجود ندارد به عنوان مثال در مسیر اجرای پروژه ادامه بزرگراه همت بیش از ۱۷۰۰ اصله درخت جابجا شده است.

وی توضیح داد: عملیات جابه جایی درختانی که در مسیر اجرای پروژه های عمرانی قرار دارند با دقت زیاد انجام می شود و اکثر آن ها در جای دیگری کاشته و به حیات خود ادامه می دهند