menusearch
noreeghtesad.ir

تذکرات شورا با دقت پیگیری می‌شود/پروژه‌های عمرانی نیازمند تخصیص اعتبار

جستجو
۱۳۹۹/۱۱/۲۷ دوشنبه
(0)
(0)
تذکرات شورا با دقت پیگیری می‌شود/پروژه‌های عمرانی نیازمند تخصیص اعتبار
تذکرات شورا با دقت پیگیری می‌شود/پروژه‌های عمرانی نیازمند تخصیص اعتبار

به گزارش  نور اقتصاد به نقل از پایگاه خبری کرج امروز، علی کمالی زاده در دویست و سی و پنجمین جلسه شورای شهر کرج ضمن تسلیت ضایعه درگذشت مهندس بهرام زاده از کارکنان خدوم سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اظهار کرد:  از خداوند برای خانواده این عزیز ازدست رفته صبر و شکیبایی مسئلت دارم و این ضایعه را به همه شهروندان کرجی تسلیت می گویم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این جلسه از صحن علنی شورا  اعضا به موضوعات مهمی در خصوص مسائل شهری اشاره کردند، افزود: برخی از این موضوعات نیاز به توضیح دارد و برخی از تذکرات شورا نیز با دقت پیگیری و نتیجه آن ارائه خواهد شد.

کمالی زاده بابیان اینکه برای اجرای برخی پروژه های تعریف شده برای شهر به تملکاتی نیاز است، گفت: بدون شک تملک این املاک به منابع دریافتی نیاز دارد و تا وقتی منابع مالی موردنیاز تأمین نشود، تملکات به سختی صورت می گیرد.

بخش عمده ای از عملیات خاک برداری پروژه دسترسی به حلقه دره به پایان رسیده است

شهردار کرج در ادامه به اجرای پروژه دسترسی به حلقه دره و اصلاح هندسی آن اشاره کرد و افزود: بخش عمده ای از عملیات خاک برداری این پروژه انجام شده است.

این مسئول تأکید کرد: بخشی از این مجموعه خارج از حریم قانونی شهرداری کرج است به همین دلیل برای اجرای پروژه ها  به هماهنگی با اداره کل راه و شهرسازی نیاز است.

کمالی زاده همچنین به وضعیت برخی پروژه های کلان شهری اشاره کرد و توضیح داد: عملکرد شهرداری در خصوص پروژه های عمرانی وابستگی زیادی به وضعیت تخصیص بودجه دارد.

وی تأکید کرد: در بودجه سال گذشته شهرداری هیچ تکلیفی  مبنی برجذب ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های عمرانی نداشت ولی با پیگیری، موفق به جذب این اعتبار شد.

شهردار کرج گفت: امسال برای کمربند شمالی حدود ۸۰ میلیارد تومان از سوی دولت مصوب شد ولی شهرداری قبل تزریق این اعتبار، حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده بود که ۵۰ میلیارد تومان از اعتبار مصوب دولت نیز بیشتر بوده است.

معضل کمبود سیمان مختص کلان شهر کرج نیست 

این مسئول تأکید کرد: قرار بود تا پایان این دوره از شورا برخی از پروژه های عمرانی شاخص شهر به بهره برداری برسد ولی باید شرایط و امکانات لازم برای این کار وجود داشته باشد.

وی با اشاره به مشکل تأمین سیمان برای پیشبرد فیزیکی این پروژه ها  افزود: برای پیشبرد پروژه های عمرانی شهر به سیمان نیاز داریم و در این خصوص  استاندار البرز  رایزنی هایی با مدیر سیمان آبیک انجام داده و علاوه بر این قرار شده بخشی از نیاز موجود هم از طریق شهرهای کاشان و همدان تأمین شود

این مسئول توضیح داد: کمبود سیمان صرفاً مختص کرج نیست و مسئله ای است که تمام کلان شهرهای کشور را درگیر کرده است.

وی در پایان به شرایط توزیع آسفالت هم اشاره کرد و گفت: توزیع آسفالت به شرایط آب و هوایی و دمای خاصی نیاز دارد و در برودت هوا آسفالت ریزی به سختی انجام می شود و نتیجه دلخواه را نخواهد داشت