menusearch
noreeghtesad.ir

کمربند سبز حاشیه اتوبان کرج پایان آذرماه افتتاح می‌شود

جستجو
۱۳۹۹/۹/۲۳ یکشنبه
(0)
(0)
کمربند سبز حاشیه اتوبان کرج پایان آذرماه افتتاح می‌شود
کمربند سبز حاشیه اتوبان کرج پایان آذرماه افتتاح می‌شود

به گزارش  نور اقتصاد به نقل از کرج امروز، پیمان بضاعتی پور در برنامه زنده لایو اینستاگرام در پاسخ به پرسش های که از سوی شهروندان مطرح شد، به آخرین وضعیت فضای سبز بلوار شهدای اصناف واقع در گلدشت اشاره کرد و گفت: احداث این پروژه اواسط سال ۹۷ در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و درحرکتی جهادی سیستم آبیاری قطره ای دو هکتار فضای سبز به منظور ساماندهی قنوات و حفره های آب زیرزمینی بالادست گلدشت انجام شد که امروز شاهد ایجاد شرایط مطلوب و بهسازی پنج میدان موجود در این محله هستیم.

وی در بخش دیگری به ایجاد ۳۰۰ هکتار جنگل کاری اراضی شمال که با توافق لشکر ۱۰ سیدالشهدا انجام شد، اشاره کرد و گفت: عملیات لوله گذاری، کاشت درختان مثمر و مقاوم به کم آبی نیز در این محدوده انجام می شود.

 

احداث ۱۶ پارک طی دو سال اخیر در کرج

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به احداث ۱۶ پارک از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، گفت: مناطق ۲، ۵، ۷ و ۹ از فضای سبز کمی برخوردار هستند و اغلب پارک های افتتاح شده در مدت اخیر نیز در همین مناطق بوده است.

بضاعتی پور با اشاره به اینکه ۱۶ پارک مطابق با شرایط استاندارد از سیستم آبیاری نوین، روشنایی، لوازم بازی کودکان، آب نما و دیگر امکانات برخوردار هستند، گفت: احداث پارک در مناطق کم برخوردار شهر ادامه دارد و ازجمله اولویت های مهم است.

وی میزان پیشرفت فیزیکی پارک «دانایی» واقع در تپه مرادآب را بیش از ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: کلنگ این پروژه در دوره پنجم شورا زمین زده شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج مساحت پارک دانایی را ۲۳ هکتار اعلام کرد و گفت: این پارک در ضلع جنوبی برج آسمان نما واقع شده و در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

بضاعتی پور در ادامه به وضعیت تپه مرادآب اشاره کرد و گفت: در قسمت تپه های بی نهایت که در شمالی ترین نقطه پارک و تپه مراد آب قرار دارد نیز عملیات عمرانی، جداره سازی و مقاوم سازی، کف سازی اجرایی شده و تا پایان سال جاری امکان بهره برداری اولیه برای شهروندان ممکن است.

کاشت ۳۰۰ هزار گل داوودی در کاخ مروارید

وی  در بخش دیگری به اهمیت جذب سرمایه گذار برای ایجاد امکانات تفریحی و شهربازی و امکان سنجی، نصب تله کابین و غیره اشاره کرد و گفت: تا امسال مجموع عملیات ساماندهی تپه مرادآب که در حال حاضر نصب و جانمایی مبلمان و استقرار روشنایی آن انجام شده به پایان خواهد رسید و امیدوارم این اقدامات زمینه ساز شکوفایی این منطقه محروم باشد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در خصوص دو جشنواره مهم لاله های پارک چمران و گل داوودی در کاخ مروارید که به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشدند و به صورت مجازی امکان بازدید آن ها فراهم شد نیز گفت: با توجه به اینکه این دسته از جشنواره ها موجب افزایش روحیه نشاط بین شهروندان می شوند برای سال ۱۴۰۰ نیز همچنان پیازهای لاله ذخیره شده از سنوات قبل بازکاشت خواهد شد.

بضاعتی پور با توضیح اینکه امسال بیش از ۳۰۰ هزار گلدان گل داوودی زینت بخش پاییز کاخ مروارید بود، افزود: گل های داوودی کاخ مروارید از مجموع گل های جمع آوری شده زمستان سال گذشته تأمین شد و این مجموعه به محلی برای پرورش و ذخیره گل داوودی تبدیل شده تا همه سال شاهد زیبایی رنگارنگ  این مجموعه در نیمه دوم سال باشیم.

وی با اشاره به اینکه کلان شهر کرج با هشت ورودی محور مواصلاتی ۱۴ استان کشور است به ضرورت و اهمیت ساماندهی و زیباسازی ورودی های شهر اشاره کرد و گفت: اجرای کمربند سبز حاشیه اتوبان حدفاصل عوارضی قدیم تا سازمان مدیریت آرامستان ها بهشت سکینه (س) در مسیر رفت وبرگشت اتوبان به طول ۱۲ کیلومتر با مساحت ۹ هکتار تا پایان آذرماه و به عبارتی با افتتاح پیش از موعد به بهره برداری می رسد.

 

۳۰۰ هکتار از اراضی شمال غرب کرج (حاشیه اتوبان همت) تا پایان امسال جنگل کاری می شودرئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توضیح داد: در صورت موافقت و تصویب متمم بودجه در شورای اسلامی شهر کرج قصد داریم فرصت باقیمانده را به بهسازی محدوده قبل از عوارضی اختصاص دهیم، اثرات مثبت اجرای این طرح به نشاط اجتماعی کمک می کند.

بضاعتی پور در بخش دیگری مساحت فضای سبز کلان شهر کرج را سه هزار ۶۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: از این میزان ۹۰۰ هکتار جزو فضای سبز شهری و دو هزار ۷۰۰ هکتار در کمربند سبز قرار دارد.

به گفته وی بیشترین مساحت جنگل کاری در سمت شمال و شمال غربی شهر بوده و جنگل کاری جنوب غربی نیز درحال توسعه است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج به جنگل کاری ۲۰۰ هکتار از اراضی مرکز حلقه دره اشاره کرد و گفت: این اقدام علاوه بر کاهش بوی نامطبوع در این مرکز که همیشه باعث ناراحتی شهروندان می شود با توجه به مسیر باد غالب جنوب غرب به شمال شرق از ورود ریز گرد و گردوغبار نیز جلوگیری می کند.

بضاعتی پور گفت: ۳۰۰ هکتار از اراضی شمال غرب شهر و حاشیه اتوبان همت نیز با درختان مثمر تا پایان امسال جنگل کاری می شود تا مجموع ۵۰۰ هکتار به کمربند سبز کرج اضافه شود، برای تحقق این مهم نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت شهروندان هستیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه فعالیت های متعدد مدیریت شهری کرج نشان دهنده اراده قوی برای خدمت رسانی و بهبود عمران و آبادانی شهر و خدمت رسانی بهتر به شهروندان است، گفت: کار و فعالیت در حوزه فضای سبز شهری به علت تأثیر همه جانبه بر زندگی شهروندان و سیمای شهر حساسیت بالایی دارد و شهروندان انتظار دارند فعالیت های این حوزه در حد نام و آوازه کلان شهر کرج باشد. این سازمان علیرغم مشکلات اقتصادی و شیوع بیماری کرونا همسو با دیگر بخش های شهرداری سعی کرده کارگاه های عمرانی در شهر تعطیل نشود و پروژه ها با سرعت و قوت اجرا و در موعد مقرر بهره برداری شود.